Сергій Ващенко: «Хочеться, щоб діти любили фізкультуру, адже спорт – це здоров’я»


Сергій Ващенко: «Хочеться, щоб діти любили фізкультуру, адже спорт – це здоров’я»

Фізкультурники відіграють важливу роль у становленні та розвитку дітей. Вчителі фізичного виховання з самого дитинства прищеплюють учням любов до спорту. Адже спорт – це сила, краса та здоров’я. Недаремно кажуть, що в здоровому тілі – здоровий дух. Тому займатися спортом сьогодні не просто потрібно, а й модно.

Читайте також: У зоні проведення ООС загинув морський піхотинець з Житомирської області, — ФОТО

Читайте також: Блогер з Бердичева здійснив дитячу обіцянку – подарував мамі автомобіль, довівши її до сліз — ФОТО, ВІДЕО

Про те, як потрібно прищеплювати дітям любов до спорту і чому варто займатися спортом, розповідає вчитель фізичної культури Немиринецької школи Сергій Ващенко.

У Немиринецькій школі чоловік працює лише четвертий рік, однак спортом займається ще зі студентських років.

Про те, що стане вчителем, Сергій відчував давно. Йому надзвичайно подобалося, як вчителі викладають той чи інший предмет, на вчителів завжди рівнялися, брали приклад, адже вони, як ніхто, вміли донести до кожного щось нове та цікаве. Однак про професію фізкультурника не думав, оскільки й потягу до спорту не мав. Та все ж вирішив вступити до Житомирського державного університету ім. Івана Франка на вчителя фізкультури і біології. Навчаючись в університеті, Сергій почав активно проявляти себе в спорті. Найбільше йому подобалося займатися паурліфтингом – силовим видом спорту, у якому потрібно долати вагу. Паверліфтинг також називають силовим триборством. Пов’язано це з тим, що як змагальні дисципліни до нього входять три вправи: присідання зі штангою на плечах, жим штанги лежачи на горизонтальній лаві і тяга штанги, – які в сумі і визначають кваліфікацію спортсмена.

Навчаючись в університеті, Сергій часто брав участь у різних спортивних змаганнях та посідав призові місця. Після навчання Сергій сподівався влаштуватися до місцевої школи вчителем та всі вакансії були зайняті. Двадцятидворічному хлопцеві запропонували роботу завідуючого дитячим садочком. Спершу Сергій вагався, адже робота нова, велика відповідальність і взагалі не про таку діяльність він мріяв. Однак це було краще, ніж залишитися без роботи. Так він став першим не лише в районі, а й в області чоловіком, що займає посаду завідуючого дошкільним навчальним закладом. Непомітно промайнуло дев’ять років, Сергій звик не лише до роботи, а й до дітей і колективу. Та мрія бути вчителем не полишала чоловіка. Тож коли звільнилося місце вчителя фізкультури в Немиринецькій школі, одразу змінив роботу.

У школі Сергій не лише викладає фізичку культуру, а ще працює тренером з футболу у відділенні ДЮСШ, що в Немиринцях. Тренує дві команди – з 12 та 19 чоловік. Пишається футбольною командою дівчат, адже, незважаючи на ніжність і витонченість, вони на змаганнях займають призові місця. Також Сергій Сергійович нещодавно відкрив для дітей новий вид спорту «хокей на траві». Команда із 10 чоловік, до якої входить і його одинадцятирічна донечка, грають в хокей на майданчику із штучним покриттям.

Та й на цьому Сергій планує не зупинятися: хоче і надалі відкривати щось нове та цікаве для дітей. Каже, що коли вони все літо з ранку до пізньої ночі грають у футбол на стадіоні, то радіє душа, що діти не сидять за гаджетами, не проводять свій вільний час у магазинах, а залюбки займаються спортом. А коли команда перемагає на змаганнях, то Сергій Сергійович, немов дитина, радіє разом із ними. Каже, що почуття перемоги не передати словами, адже в той момент серце вискакує з грудей, а на очі навертаються сльози.

Пишається Сергій Ващенко і власною родиною – дружиною Людмилою та донечками Аліною і Анастасією. Його дружина завжди підтримує чоловіка в усіх починаннях, ставиться з розумінням, коли він довго на тренуваннях, та береже сімейне вогнище і родинне тепло. Донечки вирішили піти батьковою стежиною: займаються спортом та їздять на різні змагання.

Для Сергія Сергійовича головне, аби діти любили фізкультуру, адже спорт – це здоров’я. Про те, що обрав саме таку професію, чоловік ні разу не пожалкував. Каже, якби повернути час назад, то обов’язково пішов би тією самою дорогою.

Читайте також: У Житомирській області розбився легкомоторний літак, — ВІДЕО

Читайте також: На Житомирщині поліція розшукує безвісно зниклу 25-річну дівчину

На завершення Сергій Ващенко вітає всіх, хто за здоровий спосіб життя з Днем фізичної культури та спорту в Україні, бажає любити свою роботу, привчати дітей до спорту та виховувати їх справжніми козаками.

Наталія Ступак, «Ружинська земля»

Источник: 0412.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *